Kim jesteśmy

Od blisko 40 lat jesteśmy uznanym producentem wysokiej jakości zniczy oraz wkładów długopalących. Cechuje nas solidna jakość wykonania, szeroki asortyment, zróżnicowana kolorystyka oraz bogate, ręczne zdobiennictwo.  Prowadzimy sprzedaż zarówno detaliczną jak i hurtową - duża liczba wzorów w ofercie umożliwia nam dobranie odpowiedniego produktu do gustu oraz ekonomicznych potrzeb każdego Klienta.

blisko 40 lat
na rynku
100%
polskiego kapitału
Luks kim jesteśmy
Luks nasza misja

Nasza misja

Misją naszej firmy od 1984 roku jest dostarczanie Klientom produktów najwyższej jakości w wielu wariantach stylistycznych i cenowych.

Fundamentem budowy naszej firmy są uczciwość i rzetelność w kontaktach z naszymi Klientami, Partnerami oraz Pracownikami. W rozwoju firmy zawsze mamy na uwadze także bezpieczeństwo użytkowania naszych produktów oraz ochronę środowiska naturalnego.

Skala działania

Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości zniczy i wkładów do zniczy. Blisko 40 lat rozwoju pozwoliło nam stać się marką rozpoznawalną w kraju i Europie. W portfolio naszych Klientów znajdują się najpopularniejsze sieci handlowe, czołowe hurtownie chemiczne oraz indywidualni odbiorcy mniejszych formatów. W roku 2022 nasze produkty dostępne są w sprzedaży w ponad 4,000 sklepach w Polsce.

Nagrody i wyróżnienia

Luks certyfikat PZH
Wszystkie nasze produkty posiadają certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego
Jesteśmy członkiem założycielem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów Świec i Zniczy
Posiadamy certyfikat "Rzetelna Firma"
Należymy do ogólnopolskiego programu "Firma z zasadami"
Naszym produktom przyznano tytuł "Odkrycie roku 2020" w ogólnopolskim plebiscycie "Laur Klienta"
Jakość wkładów nagrodzona w ogólnopolskim plebiscycie "Laur Klienta"

Poznaj nasze działy

 • znicze luks parafina

  Dział produkcji – maszyny parafinowe

  Dysponujemy maszynami o dużych wydajnościach oraz wysokiej precyzji dozowania. Dzienna produkcja w tym dziale sięga nawet 250,000 sztuk na dobę.
 • znicze luks wtryskarnia

  Dział produkcji – tworzywa sztuczne

  Staramy się być przyjaźni ekologii dlatego też w tym dziale podczas produkcji wiatrochronów, podstawek oraz tub do zniczy wykorzystujemy surowce pochodzące z recyklingu, które stanowią blisko 50% produkcji.
 • znicze luks magazyn

  Dział logistyki i magazynowania

  Wielkopowierzchniowe magazyny wysokiego składowania, zautomatyzowane systemy zarządzania oraz własny tabor pojazdów ciężarowych pozwala nam dostarczać produkty w wyznaczonych przez naszych Odbiorców terminach bez opóźnień.
 • Dział kontroli jakości

  Każdego dnia wykonujemy szereg testów weryfikujących jakość dostarczanych surowców oraz wytwarzanych produktów na różnych etapach procesu technologicznego. Jakość spalania naszych wyrobów testowana jest w nowoczesnym laboratorium imitującym różne warunki atmosferyczne.
envelopephone-handset